Blog
Opis pokrowców

Opis pokrowców do produktów które sprzedajemy.

 

Pokrowiec do wkładu materaca bo tak należy to nazwać, inaczej mówiąc każdy materac składa się z wkładu oraz z pokrowca. Jedne pokrowce są z możliwością ich ściągnięcia i wyprani, inne nie. Każdy pokrowiec posiada inne właściwości, jedne nasączone są minerałami w inne jest wszyta nitka srebra powodując iż jest on antybakteryjny, inne posiadają określony wzór, poniżej postaramy się przedstawić Państwu możliwość wyboru pokrowca do Państwa materac lub przybliżyć ich wybór. Przy każdym materacu który sprzedajemy są do wyboru określone pokrowce za niektóre przy zmianie należy dopłacić lub można go wybrać w formie gratisu jeśli produkt taką opcję przedstawia.

 

Poniżej prezentujemy jako pierwsze pokrowce do materacy i poduszek firmy Janpol.

 

pokrowiec lato zima

Pokrowiec z tkaniny żakardowej Lato zima - wykonany z tkaniny żakardowej, pikowany po stronie letniej bawełną co zapewnia zdrowy letni klimat sprawiając iż pokrowiec nie utrzymuje ciepła, a po stronie zimowej owczą wełną zapewniając ciepło w chłodne dni, utrzymuje ciepło. Dzianina posiada Certyfikat Oeko -Tex 100.

Dla chcących zatrzymać stronę letnią i zimową jak również chcących mieć możliwość prania, polecamy nakładkę pikowaną, higieniczną lub moltanową do zakupienia na naszych aukacjach lub w formie gratisu jeśli taka występuje, którą bez problemu można wyprać w każdej pralce, częściej niż pokrowiec pralny. Nakładki ochronią materac przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

pokrowiec Jersey

Pokrowiec Jersey standard z możliwością prania - wykonany jest z dzianiny typu jersey przepikowany ociepliną. Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, posiada zamek do łatwiejszego ściągnięcia pokrowca z wkładu materaca. Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

pokrowiec ecosphertencel

Pokrowiec Ecosphere Tencel z możliwością prania - wykonany jest z dzianiny z surowca podlegającego pełnej regeneracji. Naturalnie reguluje temperaturę ciała podczas snu. Jest wykonany z dzianiny „oddychająca”, znakomicie przejmuje i odprowadza wilgoć. Pokrowiec jest szlachetnie wyglądający, przyjemny oraz jedwabisty w dotyku. Posiada zamek do łatwiejszego ściągnięcia i wyprania go. Pranie w temp. do 60 Celsjusza, dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

pokrowiec actipro

Pokrowiec Actipro z możliwością prania - jest on zalecany dla alergików, dlatego iż dzianina posiada włókna które zawierają naturalne probiotyki. Dzięki swoim właściwościom eliminują pożywienie dla roztoczy oraz redukują nieprzyjemny zapach i szkodliwe bakterie. Pokrowiec posiada zamek który umożliwia jego ściągniecie i wypranie go. Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

pokrowiec Bamboo

Pokrowiec Bamboo z możliwością prania - posiada tkaninę w których zastosowano naturalne włókna bambusa. Produkt jest ekologiczny oraz posiada właściwości antybakteryjne, wysoką higroskopijność i przepuszczalność powietrza. Korzystnie wpływa na cyrkulację krwi w organizmie. Jest miękki, przyjemny w dotyku wręcz luksusowy. Posiada zamek który umożliwia ściągniecie go z wkładu materaca. Możliwość prania w temperaturze w 60 stopniach Celsjusza.

pokrowiec argan oil

Pokrowiec Argan oil z możliwością prania - został wyprodukowany z dzianiny która została podana mikro kapsułkowaniu olejem argonowym. Dzięki właściwościom jakie posiada olejek argonowy, dzianina stała się tzw. źródłem energii, posiada właściwości nawilżające korzystnie wpływające na nasze ciało. Argan nie tylko zawiera witaminę E ale również kwas Ferulowy oraz antyoksydanty. Pokrowiec zawiera zamek który umożliwia jego ściągniecie z wkładu materaca. Pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

pokrowiec bodyfit

Pokrowiec Bodyfit niepikowany z możliwością prania - to pokrowiec z dzianiny siedmio strefowej o zróżnicowanej elastyczności, optymalizuje pracę materacy strefowych. Dzięki swoim właściwościom zwiększa działanie biochemiczne materacy o 10%. Pokrowiec posiada nowoczesny Design, jest polecany dla ludzi aktywnych. Posiada zamek który umożliwia łatwiejsze ściągniecie go z wkładu materac i upranie go. Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

pokrowiec finrsse

Pokrowiec Finesse z możliwością prania - to wyjątkowy pokrowiec w materacach firmy Janpol. Jego niepowtarzalna miękkość, aksamitność w dotyku oraz niezwykły delikatny w dotyku wzór sprawiają, że jest on dla wyjątkowych osób. Obecność jedwabiu powoduje jego bardzo dużą delikatność w dotyku a zarazem jest bardzo mocny. Jest on bezpieczny dla skóry. Zawiera zamek który ułatwia ściągniecie go z wkładu pokrowca i upranie. Można go prać w  temperaturze nie większej niż 30 stopni ponieważ posiada nitki z jedwabiu.

pokrowiec

Pokrowiec medicott silverguard/medicare silverprotect z możliwością prania - jest to pokrowiec idealny dla alergików, wykonany jest on z dzianiny bawełnianej, dzięki powłoce silverguard/silverprotect daję ochronę przed bakteriami i niweluje zapachy towarzyszące rozwojowi drobnoustrojów, wszyta w materiał nitka srebra pomaga w ochronie przed bakteriami. Mimo wielokrotnego prania utrzymuje swoje właściwości antybakteryjne  i antyalergiczne. Dzięki czemu jest on dostosowany do naturalnej floru skóry człowieka. Pokrowiec posiada zamek do łatwiejszego ściągnięcia go z wkładu materaca. możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Dzianina posiada certyfikat Oeko - Tex 100.

pokrowiec

Pokrowiec Restretto z możliwością prania - to nowy rodzaj pokrowca zastosowaniem włókien S Cafe, które zostały wyprodukowane w technologi P4DRY. tzn zostały wykorzystane z osadu parzonej kawy. Jest to pionierskie rozwiązanie w dzianinach materacowych ponieważ włókna te posiadają właściwości kapilarnej absorpcji regulującej wilgotność wkładu materaca tzn. z łatwością transportują wilgoć z wnętrza materaca. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokrowiec posiada absorpcje zapachów przy czym sam materiał jest bezwonny oraz delikatny dla skóry. Posiada on zamek dla łatwiejszego ściągnięcia go z wkładu materaca. można go prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Dzianina posiada Certyfikat Oeko-tex Standard 100.

pokrowiec

Pokrowiec Sensolution z możliwością prania - posiada wysoką absorpcja wilgoci i szybkie schnięcie. Posiada wyjątkową jakość, higienę, oraz jest odporny na brud i kurczenie. Jest antystatyczny, przyjemnie miękki w dotyku oraz przyjazny dla środowiska. Posiada zamek do łatwiejszego ściągnięcia go z wkładu materac. Możliwość prania w temp. do 95 C, dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

pokrowiec

Pokrowiec Smartcell clima z możliwością prania - reaguje na zmiany temperatury ciała i prowadzi do utrzymania stałego jej poziomu. Pomaga odprowadzić nadmiar ciepła z organizmu do pokrowca, podczas obniżenia temperatury ciała pokrowiec oddaje nagromadzone ciepło. Umożliwia relaksujący sen, właściwości termoregulacji porównywalne z działaniem parafiny. Posiada zamek do łatwiejszego ściągnięcia go z wkładu materaca. Pranie w temp. do 60 C, dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

pokrowiec

Pokrowiec Stresfree z możliwością prania - wykonany jest z dzianiny która odprowadza z ciała nagromadzone ładunki elektryczne, dzięki takiemu rozwiązaniu pokrowiec zapewnia głębszy, spokojniejszy sen. Pokrowiec posiada wszyty zamek który ułatwia ściągniecie go i upranie. Możliwość prania w temperaturze do 60 C, dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100

pokrowiec

Pokrowiec z tkaniny żakardowej - wykonany z tkaniny żakardowej, pikowany obu stronie. Dzianina posiada Certyfikat Oeko -Tex 100.

pokrowiec

Pokrowiec Biaxial niepikowany z możliwością prania - to wyjątkowe rozwiązanie materiałów. Dlatego iż pokrowiec sam dopasowuje się do kształtów ciała, rozciąga się do 50 % swoich wymiarów we wszystkich kierunkach. Polecany jest głównie do materacy które mają współpracować z stelażami regulowanymi oraz z wkładami materacy elastycznych. Właściwości materiałów użytych w pokrowcu zwiększają elastyczność punktową, dlatego jest to dobre rozwiązanie do ergonomicznych materaców dopasowujących się do kształtów ciał. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokrowiec nigdy nie ulegnie rozdarciu. Dzianina posiada wyjątkowy wzór i kompozycję kolorów ze względu na swoje właściwości można go prać w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Aby łatwiej było by go ściągnąć posiada wszyty zamek. Dzianina posiada Certyfikat Oeko-tex Standard 100.

pokrowiec

Pokrowiec Celiant sleep z możliwością prania - wykonany jest z dzianiny o takiej samej nazwie, reprezentuje ona nową klasę innowacyjnych dzianin. Przełomowa technologia która łączy dzianinę z energią ludzkiego ciała. Na takie połączenie pozwalają responsywne włókna, które tworzą nową jakość materiałów. Włókna materiału zawierają 13 bezpiecznych, wyselekcjonowanych materiałów występujących w przyrodzie. Wbudowane naturalne minerały podczas styczności z ciałem pochłaniają produkowaną przez nie energię naturalną. Pozyskany w ten sposób energię stanowi hybrydowy mechanizm, który pobudza organizm. Zaletą materiału jest fakt, że zwiększa on natlenienie tkanek o około 7 %, zostało to udowodniono medycznie podczas badań klinicznych w kilku uniwersytetów w USA. Celliant łagodzi ból, przyspiesza leczenie oraz zapewnia lepszy sen, Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Pokrowiec posiada zamek do łatwiejszego ściągnięcia go z wkładu materaca..

pokrowiec shenenergy

Pokrowec Shenergy Premium lato/zima, bez możliwości prania. - Istota Shenergy Premium - funkcją dzianiny Shenergy Premium jest utrzymywanie życia w odpowiedniej równowadze, która bazuje na wiążących się jonach oraz przenikania aktywnych czynników z włókien dzianiny do ciała ludzkiego. Shenergy jest naładowany ujemnie. Dzianina, z której został wykonany pokrowiec to 100% naturalna bawełna, która zapewnia doskonałą wentylację i higroskopijność. To najwyższej jakości dzianina typu jersey stosowana jako materiał obiciowy do materacy. Zastosowanie złotej nici nadaje jej niepowtarzalny wygląd połączony z właściwościami zdrowotnym. Funkcją dzianiny Shenergy jest utrzymanie ciała ludzkiego w równowadze energetycznej, dzięki temu że włókna dzianiny są naładowane ujemnie (-) i równoważą dodatnio (+) naładowany organizm. Dzięki temu sen jest głębszy i pełniejszy. Technologia ta pomaga w zwalczaniu takich dolegliwości jak stres, bezsenność czy artretyzm. Dlaczego Shenergy działa? - najmniejsze, nierozłączne cząsteczki każdej materii posiadają neutralne atomy. Jeśli są elektrycznie naładowane, nazywane są jonami. Dodatnio naładowane jony to kationy (+), ujemne to aniony (-). Aniony mają silną tendencję do wiązania się z kationami, np.: sól kuchenna (chlorek sodu). Dodatnio naładowany kation sodu wiąże się z (ujemnie naładowany) anionem chloru tworząc neutralny chlorek sodu.

pokrowiec cotanic

Pokrowiec Cottanic bez możliwości prania - Pokrowiec Cottanic to dzianina w 100% składająca się z naturalnej bawełny, przez co zapewnia doskonałą wentylację i higroskopijność. Materiał jest miękki i przyjemny w dotyku, co gwarantuje komfortowy wypoczynek. Dzianina jest łatwa w konserwacji i posiada dobre właściwości izolacyjne.

Pokrowiec antyalergiczny z możliwością prania

Pokrowiec antyalergiczny wykonany jest w technologii AEGIS Microbe Shield. Jego zalety to kontrolowanie stopnia zagrzybienia i rozwoju bakterii, posiada zaawansowana technologia powlekania materiałów antymikrobiotyczną oraz antybakteryjną, bezzapachową, bezbarwną powłoką. Chroni przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami, jego powłoka staje się częścią materiału, nie zmywa się i nie ściera. Technologia AEGIS stosowana jest do tekstyliów medycznych służących do opatrywania ran, minimalizuje ona ryzyko infekcji bakteriami i zarazkami z powierzchni rany. Pranie w temp. do 95 C, dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100 Skład pokrowca to: warstwa wierzchnia: bawełna 100% o gramaturze 200 g/m2 z powłoką AEGIS, warstwa właściwa: poliester + poliuretan, co zapewnia nieprzemakalność materiału

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl